YURT DIŞI SERVİS SAĞLAYICILARI AÇIK RIZA METNİ

Servis sağlayıcıları yurt dışında bulunan lisansı satın alınarak kullanılan bulut depolamalar (Dropbox, Google Drive, Apple Cloud gibi depolama birimleri ve Whatsapp, Gmail, Yahoo gibi)  paylaşım uygulamaları sayesinde veriler depolanarak sizinle paylaşılacaktır.

Söz konusu paylaşım, kişisel verilerinizin yüksek güvenli şifreleme yöntemleri ile korunarak yurt dışına aktarımı ve depolanması aynı zamanda sizinle ve gerekli görülen diğer tıbbi birimlerle paylaşımı anlamına gelmektedir. Bu kapsamda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 9. Maddesinde yer alan “Kişisel veriler, ilgili kişinin açık rızası olmaksızın yurt dışına aktarılamaz” hükmü uyarınca kişisel verilerinizin yurt dışına aktarılması için açık rızanıza ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda kişisel verilerimin işleneceğini anlıyor ve kişisel verilerinin yurt dışına aktarılabileceğine ilişkin Aydınlatma metninde belirtilen amaçlarla bağlantılı ve sınırlı olarak ölçülü bir şekilde LKB Teknoloji Limited Şirketi tarafından işlenmesine ve gerekli görülen üçüncü kişilerle paylaşılmasına ve servis sağlayıcıların yurt dışında olması sebebiyle kişisel verilerimin yurt dışına aktarılmasına açık rıza veriyorum.

 

Sizi arayalım