4 Adımda Vücudu Yaza Hazırlama Yolları

Vücudu yaza hazırlama nasıl yapılır? Kışın verdiğim kiloları yaz gelmeden nasıl verebilirim? Kış kiloları nasıl verilir?

Yaza hazırlanırken, yeşil salata ile detoks yapmak kış kilolarından kurtulmak için ideal bir yöntemdir. Ancak sadece yeşil salata ile beslenmek vücudunuzu yaza hazırlamak için yeterli olmamaktadır. İşte 4 adımda vücudu yaza hazırlama yolları.

 Kış aylarında havanın soğumasıyla artan hareketsizlik ve karbonhidrattan zengin beslenme nedeniyle maalesef birçok kişi kilo almaktadır. Bahar ayları ise yaza hazırlanma, kış aylarında alınan kilolarla vedalaşma, arınma ve yenilenmenin zamanıdır.

 Bu nedenle bahar ayları vücudunuzda temizlik yapmak için en uygun dönem olmaktadır.

Kışın verdiğim kiloları yaz gelmeden nasıl verebilirim?

İşte bahar aylarında kış kilolarını eritmek için uygulayabileceğiniz 3 etkili yöntem.

 1- Dengeli beslenin

 Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi elde etmek için beslenmeniz gerekir. Bu beslenmeyi öyle güzel dengelemelisiniz ki ihiyacınız olan enerjiyi vücudunuza sağlarken kalori açığı oluşturarak zayıflayabilirsiniz.

Yaşam kalitenizi yükseltmek, sağlıkla yaşamak için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli, dengeli, doğru zamanda, doğru kombinasyonlarla almaya çalışın. Gerekirse bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz.

2- Egzersiz yapın

 Eğer yazın plajlarda fit olmak ve rahatlıkla bikini giymek istiyorsanız mutlaka egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Egzersiz yapmak için spor salonlarında saatler harcamanıza gerek yok. Dışarı çıkıp her gün yürüyebilirsiniz.

 Asansör yerine merdivenleri kullanarak fazladan kalori harcayabilirsiniz. Evde pilates yapabilirsiniz. Hayat tarzınızda bu şekilde yapacağınız birkaç ufak değişiklik yararlı olmaktadır. Aynı zamanda yaza daha fit vücutla girmenizi sağlayacaktır.

 3- Her gün en az 2,5 litre su için

Vücudumuzda gerçekleşen metabolik olayların tamamı sulu ortamda gerçekleşir.  Yapılan araştırmalar su içmenin metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle vücudunuzu yaza hazırlarken daha hızlı kilo vermek gerekmektedir. Bunun için her gün mutlaka en az 2,5-3 litre arasında su içmeniz önerilmektedir.

 Bol su içmek İştahınızı bastırarak daha az acıkmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda bol su içmek metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Su tüketimini artırmak için günlük içmeniz gereken su miktarını sürahilere doldurarak gözünüzün önünde bulundurun ve yatmadan önce bitirmeye gayret edin.

 4- İşlenmiş ve paketli gıdalardan uzak durun

 Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve yaza hazırlanmak için işlenmiş ve paketli gıdaları hayatınızdan çıkartmanız gerekmektedir. İşlenmiş ürünler yerine yeşil salata, brokoli gibi yeşil sebzeler, kurubaklagiller ve kuruyemişlerden zengin bir beslenme listesi uygulamak önerilmektedir. Hem bahar diyetinde hem de kış diyetinde diyetisyenler tarafından diyet listesi hazırlama da en önemli unsur aslında mevsim meyve ve sebzelerini içeren diyet listesi oluşturarak yeterki ve dengeli beslenmeyi sağlamaktır. 

Sağlıkla yaşamak için bizlere ulaşın. https://www.saglikla.com.tr/iletisim Sağlıkla kalın.

Dyt. Selin Eker