Aşk acısı için: Su Teresi

Su teresi nedir? Su teresinin sağlığa faydaları nelerdir? Su teresi neden tüketilmeli? Su teresi aşk acısına iyi gelir mi?

Daha önce aşk acısına iyi gelebilen bir ot olduğunu duymuş muydunuz? Evet Su Teresi aşk acısına iyi geliyor. Peki su teresi nedir? Su teresi nerelerde yetişir? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtını verelim.

Su teresi, sulak ortamlarda yetişmesi işe birlikte oldukça değer gören bir ot türüdür. Antioksidan bakımından zengin olan su teresi aynı zamanda kansere de iyi gelmektedir. Kanserle birlikte kalp hastalıklarını da azalttığı bilinmektedir. Zengin içeriği sayesinde antioksidan bir yapısı bulunmaktır. Özellikle fosfor, potasyum, kalsiyum ve bununla birlikte magnezyum açısından zengin içeriği ile bilinen su teresi kemik, diş sağlığına da oldukça iyi gelmektedir. Düşük kalorisine tezat bir şekilde yüksek besleyici değeri vardır. Bununla birlikte oksidatif stres hasarını azalttığı bilinir. Özellikle sıçanlar üzerinde yapılan bir çalışmada su teresi tüketiminin kan şekerini düşürmeye fayda sağladığı bilinir. Sağlık açısından bu gibi yararları sayesinde diyete eklenmesi olumlu sonuçlar doğuracaktır.


Su teresinin içeriğinde ki folat miktarı oldukça yüksektir. Folat depresyona iyi gelmektedir. Bu nedenle su teresi tüketimi serotonin seviyelerini artırmaya ve depresyon üzerinde olumlu etkiler oluşturmaya yarayabilir. Özellikle antidepresyon diyetlerinde koyu yeşil yapraklı diğer sebzeler ile birlikte diyetisyen kontrolünde tüketilebilir.

Bu gibi sağlık açısından olumlu etkilerinin yanı sıra aynı zamanda tansiyon düzenlemeye ve dengelemeye de yardımcı olmaktadır. Anti iflamatuar özelliği bulunan su teresi hastalıklara karşı korumaya ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkı sağlayabilir.

Peki su teresi aşk acısına iyi gelir mi? Aşkınızdan acillik olmamak için su teresi tüketebilirsiniz desemmmm :))) çünkü su teresi, seretonin düzeylerinin artırılmasına fayda sağlayan B vitamini, magnezyum, çinko ve demiri içeriğinde barındırır. Serotonin demek mutluluk demektir. Dolaylı olarak aşk acınıza iyi gelebilir. Bunun yanında depresyon tedavinize “ek” ve “destek” olarak diyetisyen eşliğinde tüketilebilir.  Bunun dışında hamile kalmak isteyen kişiler veya gebeler hekim ve diyetisyen kontrolünde folat içeriği yüksek olan su teresini tüketebilir. Düşük kalorisi sayesinde kilo vermek isteyen sağlıklı bireyler rahatlıkla yemeklerinin yanında veya salatalarında tüketebilirler.

Peki su teresi nasıl tüketilir? Su teresi yeşil yapraklı nane benzeri bir ottur. Salatalara doğrayarak, sade bir şekilde limonlayarak tüketebilirsiniz. Sizler de bunun gibi daha fazla bilgi almak istiyorsanız web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. https://www.saglikla.com.tr/iletisim Sağlıkla kalın.

Dyt. Kübra Yetkin