Kilo Almak İstiyorum Ne Yapabilirim? Kilo Almak İçin Beslenme Önerileri
Kilo Almak İstiyorum Ne Yapabilirim? 
Kilo almak kimimiz için zor gelse de kimimize kolay gelebilmektedir. Sizlere bu yazımızda sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler için önemli olan bazı tüyoları paylaştık. Bu küçük tüyoları hayatınızda uygulamanız ve alışkanlık haline getirmeniz uzun vadede sizler için olumlu sonuç doğuracaktır. Gelin bu tavsiyeler nedir? Hep birlikte yazımızda inceleyelim.

Kilo almak için tavsiyeler;
  • Az öğünle beslenmemeye dikkat edin, elinizden geldiğince sık sık beslenin.
  • Yemeklerle birlikte sıvı tüketmemeye özen gösterin. Özellikle yemeklerden hemen önce tüketilen sıvı midede şişkinlik ve doygunluk yaratır. Yemeklerden 20 dk önce veya yemeklerden 20 dk kadar sonra sıvı tüketimi önerilmektedir.
  • Kilo alabilmek adına sağlıksız, yüksek yağlı ve besin değeri düşük besinlere yönelmeyin. Bunun yerine sağlıklı yağlar içeren besinler tüketebilirsiniz. Yemeklerinize, salatalarınıza zeytinyağı ekleyerek zenginleştirebilirsiniz.
  • Yemekte ilk olarak çorba veya sıvı yemeklere değil daha yumuşak-katı yemeklere yönelin. Öncelikli olarak çorba tüketmeniz doygunluk sağlayacaktır bu da beslenmenizi olumsuz etkileyebilir ve almanız gerekenden daha az besin alabilirsiniz. Öncelikli olarak ana yemekleri tüketin.
  • Beslenmenizde kuruyemişlere yer verin. Kuruyemişler sağlıklı yağ açısından zengin besinlerdir. Bu sebeple öğün aralarında, yolda elinizde kuruyemiş olmasına özen gösterin. Özellikle ceviz, badem, fındık tüketimi ağırlık kazanımında önerilmektedir.
  • Besin değeri ve enerjisi yüksek, miktarı küçük besinlere veya karışımlara yönelin. Bunun için shake yapıp tüketebilirsiniz.

Dyt. Kübra Yetkin