Kilo Vermek İçin Sadece Diyet Yapmak Yeterli Mi?

Sadece diyet yaparak kilo vermek mümkün mü? Diyet yaparak kilo verebilir miyim? Diyet ne ile desteklenirse kalıcı sonuçlar alınır?

Kilo vermeye karar veren kişilerin aklına ilk gelen sorulardan birisi: “Kilo vermek için sadece diyet yapsam yeterli olur mu ?” Bu soru kuşkusuz kilo vermeye karar verenler için oldukça önemli bir soru. Peki gerçekten sadece diyet yapmak yeterli gelir mi?

Diyet listesi, yaşamın devamlılığında kişinin daha sağlıklı olabilmesi ve kaliteli yaşam sürebilmesi için onun ihtiyaçlarına, alışkanlıklarına, hastalıklarına uygun bir şekilde planlanan dengeli besin ögelerinin bulunduğu beslenme listeleri olarak adlandırılabilir. Kimler diyet yapmaya ihtiyaç duyar? Özellikle bir hastalığı bulunan ve bu hastalık adına bazı besinleri, besin ögelerini günlük beslenmesinden çıkartmak zorunda olan kişiler, zayıflamak isteyen, kilo almak isteyen veya kilosunu koruyup sağlıklı yaşam sürmek isteyen kişiler, hamileler, sporcular, metabolik hastalığı olan kişiler diyete ihtiyaç duyabilir. Diyet sadece zayıflamak için yapılmaz. Toplumda diyetin sadece zayıflamak için yapılması algısı bulunsa da aslında kilo almak veya kiloyu korumak için, hastalıkların tedavisinde destekleyici rol veya tedavi edici rol oynayabilmesi için de kullanılır. Sadece diyet yapmak yeterli gelebilir. Lakin diyetin aynı zamanda egzersiz ve motivasyonla desteklenmesi kaçınılmaz bir olumlu sonucu bizlere gösterecektir. Diyete ek olarak yapılan fizyoterapist eşliğinde online egzersiz diyetin hem kalıcı sonuçlar doğurmasını hem de daha sağlam kilo verilmesini sağlar. Online egzersiz ile birlikte kas oranını artıracak egzersiz türleri yapılırken aynı zamanda yağ oranını azaltacak şekilde de ilerlenir. Bu durum vücudun sarkmasını en aza indirir. Bu sayede daha şekilli ve belirgin hatlı vücut ortaya çıkabilir. Online egzersiz + online diyet ikilisine ek olarak aynı zamanda online psikolog desteğinin de sağlanması bu noktada özellikle motivasyonun diriliği için çok önemlidir. Motivasyonun sağlam kalması istikrar ve inancı da beraberinde getireceği için diyete bağlılık adına oldukça önemlidir. Diyet süreçlerinde elbette zaman zaman motivasyon düşüklükleri söz konusu olabilir. O sırada psikoloğun bu an sırasında sizinle birlikte olmasın ve düşüklüğün sebebini anlaması, bunun üzerine konuşması sizin motivasyonu tekrar elde etmenizi sağlar. Bu nedenle 3 uzmanla birlikte ilerlenmesi sadece diyet yerine çok daha kalıcı ve güzel sonuçlara vesile olur. Sizler de sağlıkla yaşamak istiyorsanız bizlere ulaşın https://www.saglikla.com.tr/iletisim  sağlıkla kalın..

Dyt. Kübra Yetkin