Limonlu Su Kilo Verdirir Mi? Limonlu Su İçersem Zayıflar Mıyım?

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir? 

Su tüketimi yaşamımızın devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Fakat kimimiz için dönem dönem su tüketimi azalmaktadır. Bu süreçlerde suyu meyve veya sebzelerle tatlandırmak su tüketimini artırma açısından önemli seçeneklerdir. Limon da suyumuzu tatlandırabilmek açısından kullandığımız bir besindir. Limon dışında nane, salatalık, tarçın, maydanoz gibi besinler de suyu tatlandırmak için kullanılabilmektedir. Suyun içerisine limon sıkarak kolayca elde ettiğimiz limonlu su bağışıklık güçlendirmeye, demir emilimini artırmaya, cilt sağlığını iyileştirmeye yaramaktadır. Gelin sizlerle limonlu suyun faydalarını madde madde inceleyelim;

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Kilo vermemizi sağlar,
  • Cildimizi güzelleştirir,
  • Yüksek miktarda c vitamini içerdiği için bağışıklığımızı güçlendirir ve bu sayede birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi vardır,
  • Demir emilimini artırır,
  • Vücudumuzdan ödem atmaya yarar,
  • Suyu tatlandırarak tüketimi kolaylaştırır,
  • Kalp damar hastalıkları için olumlu etkileri vardır.

Limonlu suyun kalorisi var mı?

Limon suyu kaç kaloridir? Evet limon suyunun kalorisi bulunmaktadır lakin çok azdır. 100 gram kadar limon suyu ortalama 21,7 kcal olmaktadır.  Ortalama 1 su bardağı limon suyu ise 44 kaloridir. Peki limonlu su zayıflatır mı? Limonlu su içsem zayıflar mıyım? Diyet süreçlerinde hepimiz yardımı dokunması açısından detoks suları veya limonlu suya yöneliyoruz. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Evet limonlu suyun kilo verme sürecinde destekleyici etkisi bulunmaktadır. Hem su tüketimini artırmaya yarar hem de kilo verme sürecinizde sizi tok tutmaya yarar.

Aynı zamanda limonlu suyun metabolizma hızlandırıcı etkileri de bulunmaktadır. Bu nedenle kilo verme sürecinizde diyet listenizde diyetisyeninizin de önerisi ile limonlu su eklenmesi kilo vermenizi destekleyecektir. Lakin limonlu su içersem zayıflarım düşüncesi ile sağlıksız beslenip limonlu su ile günü kurtarmaya çalışmak maalesef bir işe yaramamaktadır. O nedenle limonlu su tüketiminin sağlıklı beslenmeye ek olarak olması sizin kilo vermenizi destekleyecek olan en önemli etkendir.

Kimler Limonlu Su Tüketmemelidir?

Düşük tansiyonu olan hastalar özellikle tüketmemelidir. Reflüsü olanlar, midesi hassas olanlar, diş hassasiyeti olanlar da aynı zamanda tüketmemelidir. Yüksek tansiyonu olan bireyler için kan basıncını düşürücü etkisi vardır bu sayede yüksek tansiyonu olan kişilerin tansiyonunu düşürmek adına başvurabilecekleri doğal bir yöntemdir. Lakin ilaç kullanımı mevcutsa doktora danışmadan tüketilmemesi önerilmektedir.

Sizler de sağlıkla zayıflamak ve sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız sizler için özel hazırlanan online diyet programları ile bunu yapabilirsiniz. Aynı zamanda online motivasyon desteği ve online egzersiz ile birlikte destekleyebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Dyt. Kübra Yetkin