Nasıl Kilo Verebilirim? Kilo Vermek İçin İlk Ne Yapmalıyım?

Kilo Vermek İstiyorum Ama Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum. Kilo Vermek İçin Ne Yapabilirim?

Kilo vermek dışarıdan bakıldığında zor gözükse de aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bir diyetisyen eşliğinde sizler de istediğiniz kiloya ulaşabilir ve sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz. Kilo vermek yalnızca dış görünüş olarak güzel bir forma girmek demek değil, aynı zamanda ruhen de iyi hissetmeyi temsil etmektedir. Kilo vererek hayatınızda bulunan birçok hastalıktan kurtulabilir, semptomlarını azaltabilir hatta oluşabilecek olan hastalıkları da önleyebilirsiniz. Her işin başında aslında diyetten ziyade sağlıklı beslenmek ve bu sağlıklı beslenmeyi sürdürülebilir kılmak yatıyor. Peki sağlıklı beslenmek için ilk hangi adımları atmalıyım? Sağlıklı beslenmek için neler yapmalıyım?

Burada ilk adımınız kendinize inancınız olmalı. Bir şeyleri zorunda olarak değil de aslında istediğiniz için yapmalısınız. Hayatınızın amacı yalnızca kilo verip güzel görünmek değil aynı zamanda geleceğiniz adına sağlıklı olabilmek ve bunu sürdürebilmek olmalıdır. Bu sürece bir uzman ile başlamanız sizin için çok iyi olacaktır. Yalnızca diyetisyen değil aynı zamanda bir psikolog ve bir de fizyoterapist ile sürece başlamanız bunu kalıcı kılmaya yetecektir. Lakin unutulmamalıdır ki istediğiniz kadar uzmanla çalışın eğer siz bir şeyi istemiyor ve onun için çabalamıyorsanız bu bir işe yaramaz. Burada en önemli nokta sizin istemeniz ve çabalamanızdır. Bunu yaparken de bir zorunluluk içerisinde olmamalısınız. Aynı zamanda düzenli egzersiz, yürüyüş ve hareket sizin kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır. Yürüyüş yapmaktan hoşlanmıyorsanız bir hobi bulabilir, basketbol, voleybol, dans gibi birçok alana dahil olabilirsiniz. Bunlar da sizin için bir seçenektir.

Hayatınızdan sağlıksız besinleri tamamen çıkarın!

Bu düşünce ne kadar doğrudur? Aslında düşünce ne doğrudur ne de yanlış! Çünkü sağlıksız besinleri tamamen hayatınızda çıkartmak içerisinde olduğunuz diyeti sürdürülebilir kılmaz. Aksine sıkılır ve sürekli diyeti bozabilirsiniz ve bu da ister istemez sizi bir zaman sonra yeme bozukluğuna itebilir. Yediğiniz besinlerden pişmanlık duyma, uzun süre aç bırakma, uzun süre açlık sonrası yeme atakları oluşma durumları söz konusu olabilir. O nedenle sevdiğiniz besinleri hayatınızdan tamamen çıkartmak yerine o besinleri yediğiniz zaman dengeleme yapmanız çok daha iyi olacaktır. Bunun için de bir diyetisyen ile çalışmanız süreci harika yönetmenizi sağlar. Aynı zamanda sağlıklı besinlere yönelmeniz ve kendinize alternatif sağlıklı seçenekler sunmanız sizi bu süreçte daha çok motive eder. Örneğin dışarıdan hazır bir çikolata almak yerine evde yapabileceğiniz hurma topları ile tatlı ihtiyacınızı karşılayabilir ve sağlıklı beslenebilirsiniz.

Sizler de hayatınızda bir değişiklik yapmak istiyor ve geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız sağlıkla.com.tr’ yi tercih edin. Sağlıkla kalın..