Online Diyet Avantajları Nedir?

Online diyet nedir? Online diyet ne için yapılır? Online diyet avantajları nedir? Sağlıkla'da online diyet ile zayıflayabilir miyim?

Online diyet, son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir sağlık hizmetidir. Diyeti online ya da yüz yüze ayrımı olmaksızın yalnızca diyetisyen yazabilir. Online diyet hizmetini de diyetisyen verebilir. Bu nedenle biraz cepten kısabilmek için beslenme koçu olarak adlandırılan kişilerden, lisans diploması olmayan, “diyetisyen” olmayan kişilerden bu süreci yürütmek adına “bilinçsiz” hizmet almamalısınız. Eğer online diyete başlamak istiyorsanız ilk yapmanız gereken insan fizyolojisi, insan anatomisi, besin-ilaç etkileşimleri, hastalıklarda beslenme tedavisi vb. konularda yıllarca eğitimler almış bir diyetisyen ile bu yola girmenizdir.

Online diyette de yüz yüze diyet gibi öncelikli olarak sizi yakından tanıyoruz, sonrasında sevdiğiniz besinler, sevmediğiniz besinler, ihtiyaçlarınız, hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar, beslenme alışkanlıklarınıza uygun bir diyeti birlikte planlıyoruz. Burada diyet planlaması yapılırken en önemli noktalardan biri de sürdürülebilir bir diyet planlaması yapmaktır. Kısa vadeli ekmek kesmek, tatlı kesmek, kendimizi sevdiğimiz besinlerden uzakta tutmak bu süreci kısa vadede sonlandırmamıza neden olabilir. Diyette büyük bir kısıtlama yapılmamalıdır. Yasaklı besin bulundurmak kişiyi ister istemez diyet sürecinden uzaklaştırabilir bundan dolayı besinler yasaklanmamalı, az tüketilmelidir. Tüketildiği zamanda da dengeleme yapılmalıdır.

Online diyetin avantajları nelerdir? Online diyet özellikle haftanın 5-6 günü çalışan bireyler ve kliniğe gelmeye vakti olmayan kişiler için oldukça idealdir. Çünkü günün her an her saatinde 30 dk lık bir görüşme ile seans sağlanabilir. Bunun dışında yurt dışında yaşayan, şehir dışında yaşayan kişiler için online diyet oldukça olumlu sonuçlar doğurur. Bir diğer avantaj ise diyetisyeninizle sadece haftada bir değil, her an her dakika iletişim halinde kalmanızdır. Anlık olarak tabak görselleri gönderebilir, bu görseller üzerinden belirli düzenlemeler yapabilir ve kaçamak yaptığınız an diyetisyeniniz ile iletişime geçerek dengeleme yapabilirsiniz. Bu sayede diyetiniz hem sizler için sürdürülebilir olur hem de kalıcı sonuçlar doğurur. Bunun yanında online egzersiz desteği almanız süreci daha iyi yönetmenize vesile olur. Online egzersiz programı ile fizyoterapistiniz size varsa ağrılarınız üzerine egzersiz planlamaları yapılarak, eğer yoksa yağ yakımı ve kas yapımını artırmak adına özel egzersiz videoları tanımlar. Bu sayede olumlu sonuç kaçınılmaz olacaktır. Buna ek olarak alınan online psikoterapi seansları kilo alamamanızın veya kilo verememenizin altında yatan neden araştırılır ve bunun üzerine bir terapi yolu çizilir. Eğer terapilik bir durum mevcut değilse günlük motivasyon yazıları, motivasyon yazışmaları ile motivasyonunuzun diri kalması sağlanır. 3 uzman ile birlikte sağlıkla da sağlıklı yaşamak çok mümkün! Sizler de sağlıklı yaşamak kilo almak veya kilo vermek istiyorsanız bizlere ulaşın. https://www.saglikla.com.tr/iletisim  Sağlıkla kalın.

Dyt. Kübra Yetkin