Online Diyet Etkili Midir? Online Diyet Fayda Sağlar Mı?

Online diyet ne kadar etki sağlayabilir? Online diyet yaparak kilo verebilir miyim? Online diyet yaparak kilo alabilir miyim? Online diyet faydaları nelerdir?

Danışanlarımız sürekli bizlere danışırken “online diyet etkili olur mu?” gibi soru işaretleri ile geliyorlar. Online diyet ile kilo vermenin zor olacağını düşünenler için bu yazımızı hazırladık. Gelin sizlere online diyet nedir? Online diyet işe yarar mı? Sorularının yanıtını verelim.

Diyet, bireye özgü hazırlanan beslenme listesi olarak kısaca açıklanabilir. Diyet listesi hazırlanırken kişinin beslenme alışkanlıkları, kullandığı ilaçlar, var olan hastalıkları, genetiği, cinsiyeti, fiziksel aktivite durumu vs. göz önünde bulundurulur ve ona göre planlama yapılır. Diyeti diyetisyen yazmaktadır. Hazırlanan diyet listeleri diyetisyenin belirlediği, danışanın var olan hastalıkları ve gereksinimlerine uygun şekilde enerji, protein, yağ, karbonhidrat değerlerine göre planlanmaktadır. Peki online diyet nedir? Online diyet özellikle farklı şehirlerde, ülkelerde yaşayan, yüz yüze danışmanlık almaya vakit bulamayan, yol konusunda sıkıntı çeken kişiler için uygun bir diyet sistemidir. Online olarak bilgisayar ve görüntülü konuşma üzerinde seanslar planlanır ve ona göre bir yol çizilir. Peki online diyet faydalı mı? Online diyet etkili olur mu? Bu soruların yanıtı ise öncelikli olarak vücudunuzun vereceği tepkiye ve sonrasında ise sizin azminize bağlıdır. Online diyette başarı yüksektir. En önemli nokta kişinin istikrarlı, inançlı ve kararlı olmasıdır. Bununla birlikte diyetisyenin yönlendirmesi de danışanın motivasyonu üzerine olumlu etkiler yaratmaktadır. Sağlıkla’da yalnızca diyetisyen desteği değil buna ek olarak online psikolog desteği de bulunur. Bu sayede diyetisyen ve psikolog iş birliği içerisinde ilerleyerek danışanın motivasyonunun her daim diri kalmasını hedefler. Herhangi bir motivasyon düşüklüğü durumunda psikoloğun müdahalesi ile problem ortadan kalkabilir.  Bu 2 profesyonel hizmete ek olarak online egzersiz desteğinin bulunması sürecin hem daha sağlıklı ilerlemesini sağlar hem
de verilen kiloların veya alınan kiloların kalıcılığını artırır. Bu nedenle 3 hizmeti bir arada almak ve uzmanların sürekli danışanlar adına iletişim halinde kalması, sorunlara ortak çözüm üretmesi olumlu sonucun gelişini destekler.

Sonuç olarak, online diyet elbette etkilidir ve kilo vermek, kilo almak isteyen kişiler için güzel sonuçlar doğurabilir. Sizler de online diyet, online egzersiz ve online psikolojik destek almak istiyorsanız bizlere ulaşın. https://www.saglikla.com.tr/iletisim  Sağlıkla kalın.

Dyt. Kübra Yetkin