Online Diyet İle Beraber Ek Olarak Online Egzersiz Yapmak Fayda Sağlar Mı?
Tek başına online diyet yapmak fayda sağlar mı? Online diyetle birlikte online egzersiz yapmak ne kadar fayda sağlar?
Bu soruların yanıtlarını verdiğimiz yazımızı gelin hep birlikte inceleyelim.
 
Online diyetin sizlere olan avantajlarından bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Online diyet faydalarının yanı sıra aynı zamanda online egzersiz ile desteklendiğinde çok daha güzel sonuçlar doğurur. 
 
Online diyet yaparak elbette kilo verebilirsiniz. Online diyet, kişiye özel planlanmaktadır. Özellikle kişinin gereksinimlerine, hastalıklarına, kan tahlillerine ve alışkanlıklarına uygun olarak dizayn edilmesi diyeti özel kılmaktadır. Herkes aynı diyeti yapabilir mi? Hayır herkes aynı diyeti yapamaz özellikle var olan bir hastalığınız mevcutsa normal diyetler yapamazsınız. Size özel planlanan diyetlerden ilerlemeniz en sağlıklısıdır. İşte o zaman bazı besinler kısıtlanabilir veya yasaklanabilir bunu belirleyen de diyetisyeninizdir. Sağlıklı ve kilo vermek isteyen bir birey için “kesinlikle tüketmemelisiniz” diyebileceğimiz besinler vardır elbette ama danışanı tamamen kısıtlamamak da görevlerimizdendir. Eğer tüketmemesi gereken bir besin yenildiyse o zaman dengeleme yapılabilir. Çikolatalı tatlı, çikolata, makarna, fast-food elbette hayatlarından tamamen çıkartılıp yasaklanmamalı ama tüketildiği zaman da dengeleme yapılmasına dikkat edilmelidir.


Online diyet tek başına yapılarak elbette fayda sağlayabilir ve güzel-olumlu sonuçlar doğurabilir. Lakin online diyete ek olarak yapılan online egzersizlerin de olumlu sonuçlara katkı sağlayacağı kaçınılmazdır. Örneğin kiloyu basen bölgenizden alıyorsanız sadece diyet ile belli bir bölgeden kilo vermek %100 sonuç göstermeyebilir. Lakin online egzersizle bölgesel çalışmanız hem yapılan diyetin sonuçlarının olumlu olmasına katkı sağlar hem de vücudunuzun şekillenmesine fayda sağlar. Bu nedenle mutlaka online diyete ek olarak online egzersiz yapmalısınız.


Sağlıkla’da online diyet+ online egzersiz hizmetlerimiz bulunmaktadır. Diyetisyeninizin sizler için hazırladığı online diyet listeleri kişiye özel planlanır. Buna ek olarak fizyoterapistiniz sizin için sistem üzerinden online egzersiz planlaması yapmaktadır. Bu egzersiz videolarını izleyerek ve uygulayarak diyetinize katkı sağlayabilirsiniz. Sağlıkla sizlere ve sağlığınıza önem veriyor ve bunun için çalışıyor. Sizler de sağlıkla yaşamak ve geleceğinize, sağlığınıza yatırım yapmak istiyorsanız bizlere ulaşın. https://www.saglikla.com.tr/iletisim Sağlıkla yaşamak herkesin hakkı..

Dyt. Kübra Yetkin