Online Diyet Nedir? Ne İçin Yapılır?

Online diyet fayda sağlar mı? Diyeti kim yazar? Online diyet ile kilo verebilir miyim? Online diyetin faydaları nelerdir?

Online diyet son dönemlerde sıklıkla tercih edilen diyet türlerinden biridir. Birçok avantajının bulunması nedeni ile günümüzde sıklıkla tercih edilmesi kaçınılmazdır. Peki online diyeti kimler yapar? Diyeti kim yazar?

Diyet listesi, kişiye özel planlanan, kişinin ihtiyaçlarına, hastalıklarına, kullandığı ilaçlara, kan tahlillerine ve alışkanlıklarına göre planlanan beslenme planıdır. Diyeti diyetisyen yazar. Peki diyetisyen kimdir? Diyetisyen Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunlarına verilen ünvandır. Beslenme ve Diyetetik bölümü 4 yıllık okunmaktadır.

Hazırlanan diyet listeleri kişinin ihtiyacına göre planlanıp, alışkanlıklarına göre esnetilebilir. Peki yasaklı besinler kullanılmalı mı? Diyet listesi içerisinde yasaklı besin bulunması pek önerilmemektedir. Fakat var olan bir hastalık varsa eğer kişiye yasaklanan besinler mutlaka olacaktır. Normal kilo verme veya kilo alma diyetlerinde yasaklanan besinler kişiyi daha çok o besinleri tüketmeye itebilir. Bu nedenle yasak veya kısıtlamadan ziyade daha çok danışanlara dengeleme yapmayı öğretmek gerekmektedir. Dengeleme nasıl yapılır? Dengeleme yapmak diyetisyenle birlikte olmalıdır. Örneğin diyet listenizde yazmayan bir çikolatalı tatlı yediniz. Ne yapmalısınız? Hemen diyet çöp oldu diyerek yarıda bırakıp sağlıksız besinler tüketmeye devam mı etmelisiniz? Elbette hayır. Günü kurtarmanın en iyi yolu dengeleme yapmaktır. Bir sonraki öğününüzde pilav, makarna ve ekmekten ziyade tavuklu salata gibi daha hafif bir öğün yapmanız ve sonrasında ödem atmanıza fayda sağlayacak bitki çayları tüketmeniz günü kurtarmanızı sağlar.

Online diyet ile her an her yere ulaşmak mümkündür. En güzel avantajlarından biri de budur. Örneğin yurt dışında yaşan, şehir dışında yaşayan danışanlar için oldukça kolaylık ve konfor alanı sağlar. Bunun yanında İstanbul’da yaşayan bireyler içinse trafik sıkıntısını ortadan kaldırır. Evden, iş yerinden konfor alanından çıkmadan danışmanlık almanızı sağlar. Online diyetin bir diğer artısı ise her an her dakika diyetisyeniniz ile iletişim halinde olmanızdır. Sadece haftada bir seans değil aynı zamanda mesai saatleri içerisinde öğün görsellerine dönüş, sorulara yanıtlar alınabilmektedir. Her an her dakika iletişimin sağlam ve kuvvetli olması danışanı da beraberinde yeterince motive etmektedir. Burada en önemli nokta kilo verirken veya alırken motivasyonun ve inancın da yerinde sağlam olmasıdır. Sizler de online diyet hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşın. https://www.saglikla.com.tr/iletisim Sağlıkla kalın.. 

Dyt. Kübra Yetkin