Online Diyet Nedir? Online Diyet İle Kilo Verebilir Miyim?
Sağlıkla’da Online Diyet İle Zayıfla!

Günümüz teknolojisinde artık birçok meslek online sistem üzerinden yürütülmektedir. İnsanların her an her şeye vakit ayıramaması, uzak mesafelerde oturması onları online sisteme iten nedenlerden biridir. Özellikle son dönemlerde kilo vermek, kilo almak veya sağlıklı yaşama odaklanmak isteyen bireyler online diyete yönelmiş durumda. Bunun en büyük nedeni öncelikli olarak obezitenin artması, işten veya evden vakit bulamayıp yüz yüze görüşmeye katılınamamasıdır. Online diyetin burada en büyük katkısı ise bilgisayar veya sosyal ortamlar üzerinden gerekli görüşmelerin yapılıp hem yolda oluşacak vakit kaybından, hem de uzak mesafede yaşayan bireyler için diyetten vazgeçme durumundan kurtulunmasıdır.

Online diyet, gerçekten kararlı bir danışan ve bilgi birikimi yüksek bir diyetisyen ile yürütüldüğünde oldukça büyük ve güzel sonuçlar vermektedir. Sağlıkla’da online diyete ek olarak online egzersiz sisteminin bulunması diyet ile verilen veya alınan kiloların kalıcı olmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem daha sürdürülebilir sağlıklı bir yaşam sunulmuş olur hem de kalıcı sonuçlar elde edilir. Egzersiz kişiye özel planlanmaktadır. Özellikle kilo vermek isteyen bireyler için yağ yakımını artıracak türde egzersizler planlanmakta buna ek kilo almak isteyen bireyler için de kas yapımı artırılmaktadır. Elbette diyet tek başına olumlu sonuçlar doğurabilir lakin buna ek olarak yapılan egzersizlerin de kalıcı sonuçlara vesile olacağı göz ardı edilmemelidir.

Online diyet ve online egzersize ek olarak online motivasyon sağlanması bu süreçte en önemli noktalardandır. Diyette motivasyon oldukça önemlidir. Özellikle kişi psikolojik bir sorun ile mücadele ediyorsa bu noktada psikologla birlikte belirlenecek olan seansla hem ortada olan  bir probleme yönelik ilerleme sağlanırken hem de diyette devamlılık sağlanmaktadır. Sağlıkla’da 3 uzmanın bir arada çalışması bu sürecin en önemli noktası olarak bilinmektedir. Sağlıkla yaşamak herkesin hakkı. Sizler de sağlıkla yaşamak ve sürdürülebilir bir beslenme modeline adım atmak istiyorsanız sağlıkla.com.tr üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın..

Dyt. Kübra Yetkin