Online Diyet Programının Avantajları
Online diyet nedir? Kimler online diyet yapmalıdır? Online diyet yapmak kilo verdirir mi? Online diyet faydaları nelerdir?
 
Birçok kişi zayıflamak istiyor ancak bir türlü nasıl zayıflayacağını bilmiyor. Çünkü kendisi için en iyi kilo verdiren diyeti bilmiyor. Yüzyüze gittiği diyetisyeni danışanı yeterince tanımadığı için verimli olamıyor. Yüz yüze görüşmeye gittiği diyetisyeni ile haftada 1 görüşüyor, diyetisyeninin kendisi için listeye yazmış olduğu birebir uymak zorunda kalıyor ve bir müddet sonra sıkılıyor ve diyeti sürdüremiyor. Örneğin diyetisyen tam buğday ekmeği yazdı ve o gün danışan ona ulaşamıyor. Alternatif olarak ne seçeceğini bilemiyor. Bu sebeplede diyetin sürdürülebilirliği azalıyor. bir başka örnek verecek olursak ara öğünü atladığında ne yapacağını soramıyor.

Zayıflamak ve sağlıkla yaşamak istiyorsanız öncelikle yaşam tarzınızla uyumlu sürdürülebilirliği yüksek bir programa ulaşmalısınız. Burada en hızlı kilo verdiren diyet yerine sürdürülebilirliğine dikkat etmelisiniz. Yüz yüze diyet programları ve online diyet programlarının kisi arasındaki fark nedir? Hangi diyet programı tercih edilmelidir? Online diyet programı mı iyi, yüz yüze uygulanan diyet programı mı iyi bugünki yazımızda buları yanıtlayacağız. 
Yüz yüze olan diyet programlarında, diyetisyen görüşmeleri belli zaman aralıklarında (ayda 4 kere- ayda 2 kere) diyetisyenlerin ofislerinde görüşmeler eşliğinde sürdürülmektedir. Diyetisyen ile danışan görüşmesi ve diyetisyenin aldığı ölçümlerin sonunda diyetisyen bir beslneme programı çıkarmakta ve bu programı danışanın bir sonraki görüşmeye kadar yürütmesini istemektedir.

Online diyet programında da aynı şekilde danışan ve diyetisyen görüşmelerinin ve danışanın aldığı ölçümleri ile beslenme listesi hazırlanmaktadır. Ancak online diyet programında online sistem üzerinden yapılan görüşmelerle her daim takip altında oluyorsunuz. Örneğin bir davete katıldınız ve o gün davette diyet listenizde bulunmayan yemekler bulunuyor. Siz ise diyetinizin bozulacağından şüphelenerek ya yemekleri tüketmiyorsunuz ya da zaten diyetim bozuldu diyerek yemeniz gereken miktarı aşabiliyorsunuz. Bu da sizi ister istemez bozuk bir beslenme düzeni içerisine itiyor. İşte siz tam bunları düşündüğünüz sırada “Online Diyet” sistemi ile her daim diyetisyeniniz yanınızda olabiliyor. Örneğin öğlen yemeğinde bol kalorili protein ve karbonhidrat içeriği yüksek bir yemek tercih ettiniz. Akşam yemeğine diyetisyeniniz size az kalorili sebze çorbası yemenizi tavsiye edebilir hatta sebze çorbası tarifi bile verebilir. Birçok kişi programın dışına çıktığı gün diyetini bozduğunu düşünür ve bu sebeple kısır döngüye girse de, online diyet ile diyetisyeniniz ile iletişime geçerek listenizi yeniden programlayabiliyor ve whatsapp üzerinden iletişim kurarak az yağlı, az kalorili, dengeli ve yeterli tabak hazırlayabiliyorsunuz. Hatta kaç su bardağı su içmeniz gerektiğini bile online diyet hizmeti aracılığı ile öğrenebiliyor, su içmeyi unuttuğunuzda size hatırlatmalar yapılıyor. Bu sayede bozuk bir beslenme düzeninin, yetersiz su içmenin önüne de geçilmiş olunuyor. Yüzyüze diyetisyen görüşmelerinde ise bir sonraki görüşmeye gidinceye kadar düzen tamamen şaşmış olabiliyor.
 
Online diyet ile uzman diyetisyenin size sunacağı diyet avantajlarına ve hatta fazlasına ulaşmış oluyorsunuz. Online diyet, diyetisyeninize en kolay ulaşabileceğiniz diyet hizmetidir.
 
Bununla birlikte kilo vermek istiyorum diyorsanız online sistemin getirdiği avantajların bir diğeri de uzman diyetisyenin hazırlamış olduğu yaşam tarzınızla uyumlu beslenme programında uyum ve sürdürülebilirliktir. Ayrıca kilo vermek için online egzersiz programlarından faydalanabilirsiniz. Fazla kilonuz var ise dengeli ve yeterli beslenmenin yanısıra doğru egzersizi yapmak önemlidir. Sağlıklı yaşamı bir bütün olarak değerlendirmek oldukça önemlidir. Diyetisyeninizin sizin beslenme alışkanlıklarınız ve gereksinimlerinize uygun gördüğü liste ile birlikte online egzersizle birlikte yürütüldüğünde kilo alma-kilo verme veya kilo korumak çok daha sağlıklı oluyor. Online diyet ve online egzersiz sisteminin en önemli avantajı uzmanlara kolaylıkla ulaşılabilir olması ve düzenli takip altında tutulmanızdır. Bu sayede hem zaman kaybını önlemiş oluyorsunuz hem de kendi konfor alanınızda rahat bir şekilde egzersizlerinizi ve diyetinizi yaparak, kaçamakların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.
 
Bizce en önemlisi bu süreçte diyet motivasyonunu ve tabiki egzersiz motivasyonu bir diğer ifade ile spor yapma motivasyonudur. Herkesinde bildiği gibi kişiye özel hazırlanan beslenme ve egzersiz programlarının düzenli yapılması sağlıkla yaşamak için elzemdir. Ancak önemli olan bunu yapabilmek.  Eğer kendinizde bu motivasyonu göremiyorsanız psikolog eşliğinde gerekirse psikoterapi seansları ile motivasyon sağlayabileceğini unutmamak gereklidir. Online sistemin avantajlarından yararlanarak sağlıkla hedef kilonuza ulaşmanız oldukça kolay. Bizlere ulaşın https://www.saglikla.com.tr/iletisim 

Sağlıkla Kalın.