Online Diyetisyen Ne Yapar? Online Diyet Nasıl Olur?
Herkesin dönem dönem diyet yapmaya, sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya ihtiyacı olur. Bu süreçler zaman zaman bizler için zorlayıcı geçse de unutulmamalıdır ki yaşamın devamlılığı için beslenme şarttır. Beslenmenizin ne kadar sağlıklı olduğu sizlerin geleceğini ve hastalıklarını belirlemede oldukça önemli bir faktördür. Online diyet süreci öncelikli olarak diyetisyenlerimizin sizinle telefon görüşmeleri ile tanışma ve bilgisayar üzerinden anamnezinizi alması ile başlıyor. Bu görüşmelerde sizlerin beslenme alışkanlıkları, beslenme düzeni, kullandığınız ilaçlar, sevip sevmediğiniz besinler vb. bilgiler ile diyetisyenlerimiz kişiye özel beslenme listeniz hazırlanıyor. Bu sürecin her noktasında diyetisyeniniz sizin yanınızda oluyor ve sizi destekliyor. Sağlıkla.com.tr de online diyet sisteminde diyetisyenimiz bilimin ışığında her geçen gün güncel olan beslenme bilgilerini de baz alarak sizler için çalışıyor. Bunun yanı sıra yalnızca kilo alma ve kilo verme üzerine değil birçok alanda beslenme konusunda çalışıyor. Peki bu alanlar nelerdir?

Diyetisyenimiz çocuk hastalıklarında beslenme, yetişkin hastalıkların beslenme, toplum sağlığı, anne-çocuk beslenmesi, gebelik öncesi ve sonrasında beslenme, sporcu beslenmesi gibi birçok alanla ilgileniyor. Çocuk beslenmesi, özellikle doğumdan itibaren geçen süreçte çocukların gelişimi ve büyümesi adına oldukça önemli bir unsurdur. Beslenmenin dengeli ve sağlam yapılması çocuğun gelişimini ve dolayısı ile yetişkinliğini oldukça büyük ölçüde etkilemektedir. Yetişkin hastalıklarında ise diyabet, tiroid hastalıklarında beslenme, kolesterol, kalp hastalıkları gibi birçok alanla ilgileniliyor ve bu hastalıklara, kişinin gereksinimlerine uygun beslenme planları hazırlanıyor.  Gebelik öncesi ve sonrası beslenme süreçlerinde ise hem gebelerin süreci sağlıklı yönetmesini hem de doğacak bebeğin gerek bilişsel gerek fiziksel olarak gelişiminin desteklenmesi sağlanıyor. Beslenme birçok alana ayrılıyor ve bu alanların her birine özel olarak beslenme listeleri hazırlanıyor.

Online diyet süreçlerimizde de sizlerin alışkanlıkları, ihtiyaçları tek tek doğrulanarak ilerleniyor.  Bu süreçte sizlerin elbette motivasyonunda zaman zaman eksilmeler söz konusu olabiliyor. Sağlıkla.com.tr yi diğer yerlerden ayıran en önemli özellik diyetinizi yaparken aynı zamanda sizleri her daim destekleyecek ve motivasyon verecek psikoloğunuzun da bir telefon uzaklığınızda olmasıdır. Bu sürecin güzel bir şekilde yönetilmesinde ve ilerlemesinde psikoloğumuz büyük katkı sağlamaktadır. Beslenme elbette tek başına kilo vermenizi veya almanızı sağlayabilir ama beslenmenize ek olarak motivasyonunuzun yerinde olması ve egzersiz yapmanız bu sürecin hızlı ilerlemesini ve kalıcı olmasını sağlar. Elbette herkes verdiği kiloların kalıcı olmasını ve fit olmayı ister. Sağlıkla.com.tr bir yandan sizin beslenmenizi düzenlerken diğer yandan motivasyonunuzu diri tutar. Fizyoterapistimizin sizlere özel ve beslenme düzeninize uygun olarak hazırlamış olduğu egzersiz videoları ile birlikte de bu süreci hem destekler hem de hızlanmasını sağlarsınız. Sizler de sağlıkla kilo vermek, kilo almak, hastalık tedavilerinize destek sağlamak istiyorsanız sağlıkla.com.tr’yi  tercih edin. Unutulmayın ki sağlıklı beslenmek herkesin hakkı, sağlıkla kalın..