Uzaktan Diyet Yapmak

Online diyet ne kadar faydalı? 

Kilo verme sürecinde diyetisyen ile olan iletişim oldukça önem taşımaktadır. Kilo almak veya vermenin belli zorluklarının olmasının yanı sıra aynı zamanda diyetisyen ile sağlanan düzenli iletişim diyetin sürdürülebilirliğini de aynı doğrultuda artırmaktadır. Yüz yüze gerçekleştirilen diyetisyen görüşmelerinde haftada 1 kez veya 2 haftada 1 kez görüşme sağlanmaktadır. Peki hiç görüşmeden yalnızca bilgisayar veya telefon ortamında iletişim kurmak ne kadar etkilidir? Gelin bu yazımızda bunu birlikte öğrenelim.

Bu süreçte diyetisyen ile sanal ortamda görüşme sağlamak hem diyetisyen hem de danışan için bazı avantajları içermektedir. Bu süreçte neler yapıldığından bahsedecek olursak öncelikli olarak diyetisyenimiz ile iletişime geçerek gerekli olan kan tahlilleri, besin tüketim kayıtları, besin tüketim sıklığı formu vb. olan diyetisyenimizin istediği belgeleri kendisine ulaştırıyoruz. Sonrasında ise gerek görüntülü gerek ise yazılı şekilde sosyal ortamdan kendisi ile iletişime geçerek kendi beslenme alışkanlıklarımıza, gereksinimlerimize uygun ve diyetisyenin uygun gördüğü diyet listesine sahip oluyoruz. “Uzaktan diyet” sürecinde kendi gereksinimlerimize uygun hazırlanan liste ile serüvenimize başlıyoruz. Sonrasında ise günlük olarak yazılı biçimde diyetisyenimiz ile öğün takibi ve beslenmemiz adına görüşmelerimizi tamamlıyoruz. Bu süreçte diyetisyenin uygun gördüğü vakit aralıklarında diyet listesi yenilemeleri ve yeni tarifler hazırlanarak sizlerle paylaşılıyor. Bu şekilde hedef kilomuza ulaşana dek gerekli ilgi ve kontrol ile ilerliyoruz.

Uzaktan diyet yapmak kilo verdirir mi?

Uzaktan diyetin, en büyük ve güzel avantajı yoğun biçimde çalışan ve seanslara katılamayacak olan danışanların bilgisayar ve telefon üzerinde görüşerek hem vakit kazanması hem de motivasyonunu her daim koruması. Çünkü bu süreçte diyetisyene her an her dakika ulaşabiliyor olmak motivasyon üzerine de oldukça etkilidir. Sürekli şehir değişikliği yaşayan kişiler için de bu oldukça iyi bir avantajdır. Bununla birlikte yalnızca şehir değil yurt dışında bulunan danışanlar için de hem zaman hem maddi kaybı önleyen bir sistemdir.  Bu süreçte en önemli şey diyetisyen ile danışan arasında kurulan iletişimin ve köprünün de her daim sağlam olmasıdır. Her an ulaşılabilir olunması ise danışanı oldukça motive etmekte ve bu süreci en iyi şekilde yönetmesini sağlamaktadır. Yüz yüze diyete kıyasla birçok avantajı bulunan bu diyet sisteminde sizler de sağlıkla diyetisyenlerinin hazırladığı diyetler ile hedef kilonuza ulaşmak istiyorsanız bizlere ulaşmanız yeterli https://www.saglikla.com.tr/iletisim Sağlıkla kalın.